ככל שהימים ילכו ויתקדמו אל עבר יום המעבר, כך תהיו יותר בלחץ ויותר דברים ישכחו מזיכרונכם – זה מתכון מושלם לטעויות ולשכיחת דברים חשובים שעשויים להפוך את המעבר שלכם להרבה יותר קל. ראשית כל, אל תדחו את אנשי המקצוע למעט ההובלה עצמה ליום המעבר. ככל שתסיימו לעבוד עם יותר אנשי מקצוע שונים (אינסטלטורים, שיפוצניקים וכדומה) לפני המעבר עצמו כך יהיה לכם יותר זמן ויותר סבלנות להתעסק עם המובילים עצמם שיבצעו עבורכם מעבר דירה חלק ועם כמה שפחות כאבי ראש עבורכם.

דבר נוסף שחשוב לבצע לפני כל מעבר דירה זה זיכרון דברים והסכמים חתומים עם כל אנשי המקצוע שאיתם אתם עובדים, בעיקר עם המובילים שעשויים לעיתים לנסות ולעוות את המציאות ולהתחמק מההסכמים שדנתם איתם בעל פה. אנו במרכז הישראלי להובלות ובית נעזור לכם למצוא מובילים מנוסים ומיומנים, אך המחויבות שלכם היא לסכם איתם את כל הדברים החשובים לכם – ולחתום איתם על הסכם המסוכם על שני הצדדים וימנע חוסר נעימויות בעתיד.

מעבר דירה – איך מנהלים את החשבונות בצורה נכונה?

התקופה של מעבר הדירה מבלבלת במיוחד, אינכם יודעים מה עליכם לשלם או על איזה חשבונות אתם יכולים לוותר. ראשית כל מוטב כי את כל החשבונות שניתן להעביר מראש לדירה החדשה תבצעו כבר בשלב המוקדם ולפני מעבר דירה בפועל. לעיתים אתם יכולים לשכוח וליצור מצב שבו תאלצו לשלם יותר או כפול על שירות אותו אתם צורכים רק בדירה החדשה. כל שירותי הטלוויזיה והאינטרנט ניתן לסגור מראש שיגיעו להתקין עבורכם ביום המעבר, מדובר בשירותים שכל חברות הלוויין והאינטרנט מספקות, ולכן במישור הזה לא צריכה להיות לכם בעיה בכלל.

מעבר דירה עם ילדים – על מה חשוב להקפיד?

לעבור דירה ביחד עם ילדים קטנים זה סיפור קשה בפני עצמו, אז איך צולחים את המשימה על הצד הטוב ביותר? ראשית כל עליכם להיות סבלניים ולהבין כי מדובר בתקופה שעשויה להיות קשה במיוחד לילד, ולכן ככל שתקבלו יותר סבלנות ותסבירו לו על מעבר דירה – כך תצליחו לבצע את המעבר על הצד הטוב ביותר.

השלב הראשון שעליכם לעשות זה לא להסתיר שוב פרט מהילד, ולהסביר לו בצורה הברורה ביותר שבקרוב אתם הולכים לעבור דירה – והוא יוכל להכיר חברים חדשים ולשחק במקומות חדשים. אם לא די בכך ואתם רואים כי הילד לא באמת מפנים את גודל העניין, אתם יכולים לקחת אותו פיזית לפארקים ולמקומות הנמצאים בסמוך לדירה החדשה וכך להרגיל אותו כבר בשלב מוקדם לפני מעבר דירה שעשוי ליפול עליו כמו רעם ביום בהיר.

בסיכום, תוכלו לבצע את המעבר בצורה חלקה אם תפעלו ברוגע ובסבלנות בכל תחום. אם זה מבחינת חשבונות או מסמכים הקשורים לדירה החדשה או השינה, ובנוסף גם בנוגע למעבר דירה עם ילדים בכל גיל. אל תהיו בלחץ בזמן מעבר דירה, תהיו ממוקדים ותנסו לשדר יציבות ואורח רוח עד כמה שניתן – זה ישתלם לכם בסוף!