כך תעשו את זה נכון!

הובלת דירה יכולה להיות מאורע מפחיד במיוחד, הסיבה העיקרית לפחד היא הלחץ המטורף שבו אתם שרויים במהלך כל התהליך – כבר מתחילת הדרך שאתם מחפשים את הדירה, ועד ליום ההובלה שהוא דורש מכם ריכוז רב ולהתנייד ממקום למקום בתדירות גבוהה ממה שאתם רגילים. אז איך מתכוננים בצורה נכונה לשלב של הובלות דירה?

ההכנות שלכם להובלה עצמה צריכות להתבצע כמה ימים לפני ההובלה, ואף רצוי להגדיל ראש ולהתכונן לשלב ההובלה אפילו שבוע מראש. הדבר החשוב ביותר זה לבצע אריזת דירה בצורה המיטבית כך שלכל חדר ולכל חלל בבית יהיו את הארזים הייעודים לו – כך שתוכלו בעת ההובלה והפירוק לאחסן את הקרטונים במקומות שאליהם הם שייכים וכך לא תתבלבלו או תמצאו את עצמכם מתרוצצים ממקום למקום חסרי אונים.

סיימת את השלב של אריזת דירה? מצוין! אבל זה לא הכול! ביום ההובלה ואפילו בלילה שלפני אתם תמצאו בית מבורדק שיהיה קשה בו לנהל אורח חיים נורמאלי. ההמלצה הטובה ביותר היא למצוא סידור לילדים ולבעלי החיים כך שהם לא יצטרכו לקום מוקדם ביותר ההובלה, ולא יצטרכו להפריע לכם ולהוציא אתכם מריכוז. ההמלצה היא כי ביום של הובלת דירה לא בטוח שכל המיטות והחדרים יהיו מוכנים לשינה כבר באותו הלילה – וההיגיון אומר כי עליכם למצוא סידור לילדים ולבעלי החיים שלכם במשך יומיים לפחות (יום לפני ההובלה, וביום של ההובלה עצמה)

הדברים הקשים נמצאים מאחוריכם, עכשיו עליכם לארגן את כל הנושא הטכני. עליכם לסגור את כל המשימות שיש לכם בדירה אותה אתם עוזבים – כך שלא תצטרכו לחזור אליה שוב בזמן שאתם מסדרים את הדירה החדשה. כחלק מהמטלות לפני השלב של הובלות דירה זה להחזיר את כל הציוד הקשורים לאזור בו התגוררתם עד כה וכמובן לסגור את כל החשבונות הישנים עד לשלב שבו הינכם עוזבים את הדירה. ואסור לכם לשכוח לעדכן את הדואר על דבר העזיבה שלכם, כך המכתבים החדשים יגיעו לכתובתכם החדשה ולא לכתובת הישנה (עוד טריק שעשוי לחסוך לכם לא מעט זמן).

ומה נשאר לכם לארגן? לא עוד הרבה דברים. עליכם להבין כי ייקח לכם זמן לפרוק ולסדר את הדירה החדשה. ולכן ביום שלפני הובלת דירה עליכם לארגן תיק או מזוודה עם ציוד שישמש אתכם בשבוע של אחרי ההובלה עצמה. וכמובן שאל תיכנסו ללחץ בשום שלב, עליכם להבין כי הובלת דירה היא אומנם אירוע חשוב וקריטי שמחייב אתכם להיות בערנות מלאה לכל אורכו – אך ככל שתהיו יותר בלחץ כך הסיכוי שלכם לעשות טעויות רק ילך ויגדל. לאחר שתנקטו בכל הצעדים האלה תוכלו להיות בטוחים כי אתם מוכנים בצורה כמעט מושלמת לשלב של הובלת הדירה וכל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לחכות למובילים שיגיעו להעמיס את כל הציוד.