אנחנו רגילים למראה המובילים אשר סוחבים מקרר על גבם או באמצעות חבלים, נאנקים תחת כובד הספה או משקלה של מכונת הכביסה. למעשה, המראות האלה שגרתיים כל כך שאנחנו לפעמים תוהים האם אין פתרון פשוט יותר, בוודאי כאשר בתהליך העברת הדירות מעורבת מעלית צרה, במקרה הטוב. האמת היא שיש דרך אחרת, פשוטה וטובה יותר, שלא רק מגינה על בריאותם של המובילים אלא גם מזרזת משמעותית את תהליך ההובלה כולו – ומקצרת את זמן הטעינה והפריקה של המשאית.

הובלה במנוף היא הדרך, וחברות הובלה שונות משתמשות בחלופה הזו כאשר נדרשת הובלה של ציוד כבד או גדול, ובעיקר – כאשר פירוק הציוד או הרכבתו מחדש עשויים לדרוש זמן יקר, אם הדבר בכלל אפשרי. הובלה באמצעות מנוף איננה נחלתם של בעלי ושוכרי הדירות בלבד, אלא גם ובעיקר של בעלי משרדים שעוברים למיקום חדש וזקוקים לשינוע של ריהוט ומכונות. במקרים אלה ייתכן שהובלה במנוף היא לא רק הדרך היעילה ביותר, אלא גם היחידה, עבור עסקים אלה.

אלא שהובלה מסוג זה יכולה להתברר כיעילה לא רק משום שיש ציוד כבד להעביר, אלא דווקא משום שמדובר על כמות גדולה מאוד של פריטים. תארו לעצמכם שני מצבים שונים: בראשון מעמיסים המובילים ארגז אחרי ארגז, עולים ויורדים, מעמיסים וחוזרים. במצב השני הם מניחים כמות גדולה של ארגזים וציוד על גבי משטח רחב, עוטפים היטב – ומעבירים אל המשאית באמצעות מנוף. אין עוררין על כך שהדרך השנייה היא פשוטה וקצרה יותר. כך, בפשטות כזו, הופך הפרויקט הגדול הזה של הובלת דירה או הובלת משרד, לפרויקט גדול פחות.

אם כן, כשאתם מתכננים את העברת הדירה או המשרד שלכם, בדקו עם חברת ההובלה שאיתה אתם בקשר האם שירות של הובלה במנוף הוא שירות אשר מוצע על ידה. בדיקה זו חשובה בעיקר אם אתם יודעים מראש שיש לכם ציוד רב וכבד או רהיטים שאתם מעוניינים להעביר בשלמותם מתוך חשש שייגרם להם נזק אם יתבצעו מהלכים של פירוק והרכבה מחדש. הובלה במנוף תהיה גם הרבה יותר רלוונטית אם חדר המדרגות בבניין שלכם צר מכדי להעביר בו חלק מהחפצים שלכם, או אם המעלית קטנה מידי. התייעצו עם חברת ההובלה, שקפו בפניה את התנאים הקיימים בדירה ובמבנה (גם הישן וגם החדש) ויחד קבלו את ההחלטה הטובה ביותר, זו שתפשט ותקצר את המעבר ככל האפשר.