רגע לפני שאתם לוחצים ידיים וקובעים עם חברת ההובלות שתדאג להעברת הריהוט והארגזים שלכם אל הדירה החדשה (או אל המשרד החדש) עצרו לרגע והזכירו לעצמכם שיש עוד נושא אחד חשוב מאוד שצריך לטפל בו – ביטוח הובלות. ביטוח זה הוא חשוב משום שהוא נותן תחושת ביטחון משמעותית במהלך ההעברה, שכן דברים עלולים להשתבש ובמקום לקוות שלכם זה לא יקרה, עדיף לנקוט בצעדים שיגנו עליכם רק למקרה שבכל זאת, משהו כן יקרה.

במהלך השיחות שלכם עם חברות ההובלה השונות, בקשו לראות את פוליסת הביטוח של המובילים. שימו לב שחברות מסוימות דואגות אמנם לביטוח, אך הוא מוגבל למשאית בלבד, וביטוח כזה איננו רלוונטי עבורכם. חברה מקצועית ואמינה תדאג להציג בפניכם גם פוליסה שתגן על הרכוש שלכם לכל מקרה שבו תאונה של המשאית תוביל לפגיעה בציוד, או אם ייגרם נזק אחר במהלך המעבר עצמו.

בנוסף, חשוב שתבדקו את פרטי הפוליסה לעומק. למשל, אם הפוליסה מתייחסת למשאית מסוימת, וודאו שמשאית זו היא גם המשאית שתשמש לצורך העברת הדירה שלכם. כמו כן, זהותה של חברת הביטוח חשובה, ולכן כדאי שתבדקו האם החברה המבטחת מוכרת או שמדובר בחברה לא ידועה. הפוליסה צריכה לכלול גם כיסוי נזקים שייגרמו במהלך טעינת המשאית ובעת פריקתה, וכמובן – אל תשכחו לברר מה גובה הכיסוי שמוצע לכם במסגרת הביטוח.

חשוב לציין שגם כאשר יש בידכם ביטוח הובלות שמציע לכם כיסוי משמעותי וראש שקט, עדיין כדאי שתנקטו גם אתם בצעדים הדרושים כדי להגן על הציוד שלכם. עוד במהלך האריזות, הקפידו לארוז את הפריטים השבירים בזהירות רבה יותר. כלי החרסינה של סבתא או הקריסטלים היקרים צריכים להיעטף בניילון בועות מיוחד כדי שלא יסדקו או יתנפצו במהלך המעבר. אמצעי ביטחון נוסף יכול להיות העברה עצמאית שלכם לפריטים מסוימים. למשל, אם יש לכם חפצים יקרי ערך כמו תכשיטים או מכשיר חשמלי שערכו רב, שקלו את האפשרות לקחת אותם איתכם ברכב הפרטי. אין זה אומר שאתם לא בוטחים בחברת ההובלות שלכם, אלא שאתם מתגוננים מפני הפתעות שעשויות להתרחש. זכרו שמשאית ההובלה נשארת פתוחה במשך שעות, כך שעוברי אורח עשויים גם הם למצוא את דרכם אל הפריטים האישיים שלהם.

אל תתפשרו בנושאים האלה. ביטוח הובלות ודאגה לחפצים האישיים והיקרים ביותר שלכם הם שני דברים שיעזרו לכם מאוד להפחית מתח ולחץ, ולעבור את המעבר הזה בשלום. גם כך מדובר בתהליך מתיש, לא?