אחד הדברים החשובים ביותר בפרויקט המורכב של העברת דירה, הוא שלב האריזות. בשלב זה אנחנו מתמודדים עם התלבטויות רבות, למשל מאיזה חדר להתחיל ואיך נכון לארוז בגדים, כלי זכוכית או פריטים יקרים? הנה שלושה טיפים חשובים שיהפכו את התהליך למאורגן ופשוט הרבה יותר, וגם יבטיחו מעבר חלק ונטול הפתעות ככל האפשר.

קניות והכנות

עוד לפני שאתם מתחילים לרוקן את הארונות, הכינו לעצמכם רשימת קניות קצרה, שכוללת ארגזים, ניילון בועות, דבק עבה לאריזה וטושים עבים. אם אתם לא רוצים לרכוש ארגזים (שכן תדרשו לכמות גדולה מהם) ניתן לבקש מחברת ההובלה שתספק לכם כמות יפה, לאסוף מחברים שסיימו זה עתה לעבור דירה, או לקבל מבעלי עסקים שונים באזור מגוריכם, שיש להם ארגזים ריקים למסור לכם.

אריזה מסודרת

לאחר שהצטיידתם בכל הפריטים שברשימה, אפשר להתחיל לארוז. הטיפ המרכזי הוא לעבוד באופן מסודר, ולארוז כל חדר בנפרד. התחילו דווקא מהחפצים שאין לכם שימוש יומיומי בהם כמו חפצי נוי, ספרים, בגדים שאינם רלוונטיים לעונה הנוכחית וכיו"ב. השתדלו להימנע מאריזה מבולגנת ומשילוב של פריטים שונים בארגז אחד, כדי שיהיה לכם קל גם כשיגיע הזמן לפרוק את הארגזים הללו ולסדר את הציוד שלכם בדירה החדשה. ברגע שהארגז מלא, סגרו אותו היטב עם דבק עבה וסמנו עליו בטוש את שני הפרטים החשובים ביותר: מה מכיל הארגז (בגדים, ספרים, מצעים) ולאיזה חדר הוא מיועד (סלון, חדר ילדים, חדר הורים). זה יקל על המובילים ויאפשר להם להכניס כל ארגז לחדר הנכון – ויהפוך את מלאכת הפריקה למהירה ונוחה יותר.

סימונים מיוחדים

הטיפ האחרון קשור בסימון הארגזים, וכאן חשוב להדגיש שסימון מדויק של הארגזים ימנע נזק לחפצים האישיים שלכם. הטיפ הזה מתייחס בעיקר לציוד שביר או רגיש, כמו כלי זכוכית וציוד אלקטרוני, שטלטול או השלכה פראית שלהם יפגע בהם. במהלך אריזת המטבח, לאחר שתסגרו את הכוסות ואת הצלחות בארגזים שלהם, סמנו באותיות גדולות וברורות "שביר" ופעלו באופן דומה גם כשאתם אורזים את חלקי המחשב או מוצרי חשמל קטנים אחרים. מוצרי חשמל גדולים יותר כדאי להשאיר מחוץ לארגזים, לצורך העברה בטוחה ומסודרת יותר.

אם תזכרו את שלושת הטיפים הללו במהלך האריזות, אין כל סיבה שלא תעברו את זה בשלום. אנחנו יודעים היטב כמה יום המעבר הוא מלחיץ ומרגש, וגם עמוס במשימות ובפרטים קטנים. חסכו לעצמכם את כאבי הראש מראש, עד כמה שרק אפשר!