כל אחד ואחת מאיתנו התמודד בנקודה כזו או אחרת עם האתגר הכרוך בחיפושי חברת הובלות לקראת מעבר דירה או משרד. זהו אתגר, משום שברור לנו היטב עד כמה חשובה איכותה ומקצועיות של חברת ההובלות, זו שאחראית להעביר את כל הציוד האישי והיקר לנו מדירה אחת לאחרת. הבחירה הזו איננה פשוטה, בטח כשאנחנו מוקפים באפשרויות רבות ומגוון חברות הובלה, קטנות וגדולות, מציעות לנו את שירותיהן ומבטיחות הרים וגבעות. אז איך בוחרים מתוך ההיצע האדיר הזה?

המאפיין החשוב הראשון של חברת הובלות טובה הוא אמינות, ובתחום הזה אין מקום לפשרות. הצוות שיתלווה אליכם ביום המעבר צריך להוביל באופן אחראי את כל הציוד שלכם, כך שאתם תקבלו אותו בשלמותו, ללא פגע וללא כל חוסרים, וזאת תוך שמירה על הסדר הקיים גם במבנה הדירות (או המשרדים) שאותו אתם עוזבים, וגם במבנה אליו אתם עוברים.

יש שתי דרכים מצוינות לוודא את אמינות החברה. הראשונה היא סקר שוק והתייעצות עם חברים, בני משפחה ומכרים, שבוודאי עברו דירה או משרד לאחרונה ויכולים להמליץ על חברות שאיתן עבדו. תוכלו לחקור חברות אלה ואחרות גם באמצעות האינטרנט ולהיעזר בקבוצות פייסבוק או באתרים שונים כדי לקבל מושג טוב יותר לגבי אמינות החברה ואופי השירות שלה. הדרך השנייה לבדוק אמינות קשורה בשלב הצעת המחיר. חברה מקצועית שיודעת מה היא עושה ורוצה לספק ללקוחותיה שירות אדיב ואמין, תדאג לאסוף את כל המידע הדרוש לצורך מתן הצעה כספית מדויקת. אם נציגי החברה מבקשים להגיע אל הדירה מראש, ללא כל עלות או התחייבות, כדי לבחון לעומק מה הציוד שאתם מעוניינים להעביר, זהו סימן חיובי לכך שהחברה תכין רשימת מלאי מפורטת של הריהוט והחפצים לצורך מתן הצעה מדויקת וכדי להיערך מראש ובצורה נכונה מבחינת היקף הצוות וסוג הרכב והציוד שיידרשו להעברה בטוחה ומסודרת.

חשוב להבין ולזכור שחברה מקצועית תדע להצטייד בכלים שיעזרו למובילים לפעול באופן יעיל ומהיר, מבלי להסב כל נזק לחפצים שלכם. אם ישנו ריהוט כבד שלא ניתן לפרק או שהוא לא נכנס למעלית הבניין, ככל הנראה תצטרך החברה להצטייד במנוף. בדקו מראש האם זוהי בכלל אופציה רלוונטית. חברה שאין לה ציוד מתאים היא חברה לא מקצועית. נקודה.

הקפידו על איכותה של חברת ההובלות, פשוט כדי שתעברו את היום הזה בקלות. אל תתפשרו על מקצועיות, על שירותיות או על איכות, משום שכל אחד מאלה עשוי לעלות לכם ביוקר, הרבה יותר מאשר מחיר ההובלה עצמה.