שלב האריזות נראה, ברובו, פשוט. מצטיידים בארגזים, דבק עבה, טוש לורד ונייר בועות לפריטים השבירים, ומתחילים לארוז לפי הסדר, באופן מאורגן ושיטתי. עד כאן הכל נכון, אבל כאן גם הדברים מתחילים להסתבך, כשמתחילים לתהות לגבי פריטים קצת יותר כבדים שדורשים העברה כמו מיטה, ספרייה, פינת ישיבה, שולחן עבודה וארונות גדולים. איך תעבירו את הפריטים הללו באופן בטוח ומבלי שייגרם להם כל נזק?

התשובה מורכבת משני חלקים. החלק הראשון קשור בהזמנת חברת הובלות מקצועית ואמינה, שתדאג לכל נושא האריזות של הריהוט הכבד. אם תבחרו באופן יסודי ונכון בחברה טובה, וגם תדאגו לבטח את ההובלה ואת הציוד שלכם, תמצאו שהצוות שיגיע אליכם הביתה יפעל לשמירה על הרהיטים שלכם, לרבות פירוקם והרכבתם מחדש בדירה החדשה, או פינוי רהיטים ללא פירוק, באמצעות מנוף.

החלק השני מתייחס לפריטים קטנים יותר, שדורשים בכל זאת תשומת לב ומחשבה, כמו שידות ושולחנות שניתן לפרק מראש. ובכן, מומלץ בחום להימנע מפירוק הרהיטים בעצמכם ולהזמין אנשי מקצוע שיעשו את זה במקומכם. מקצוענים יידעו טוב יותר איך לפרק בזהירות רבה את הריהוט, מבלי לגרום לשריטות או לחבלות, וכן לעטוף באופן מסודר ובטוח את החלקים השונים. באופן דומה, מומלץ שתיעזרו באותם גורמים מקצועיים גם לצורך הרכבת הריהוט פעם נוספת, בדירתכם החדשה. שימו לב שגם כאן ישנה חשיבות רבה לאיכותה ולמקצועיותה של חברת ההובלות שלכם, שכן גם הובלת ריהוט מפורק צריכה להיעשות בזהירות רבה כדי שלא ייגרם נזק לחלקים השונים.

סביר להניח שהשאלה הבאה שלכם היא איך אפשר לוודא שהחברה שבה אתם בוחרים עונה על הדרישות הללו. התשובה היא די פשוטה – קבלו המלצות וחוות דעת. האינטרנט הוא מקור מידע מצוין, וגם החברים שלכם יוכלו לסייע לכם בכך. אם תבחרו בחברה ששמה הולך לפניה ושלקוחותיה מעידים עליה כי היא מקצועית מאוד ומנוסה בהובלת דירות בכלל וריהוט בפרט, ככל הנראה תבחרו בחברה אידאלית שתוכל לספק לכם בדיוק את מה שאתם צריכים.

הובלת ריהוט היא אחד החלקים המורכבים והרגישים ביותר בכל תהליך ההובלה, וזוהי בדיוק הסיבה שכדאי להשקיע את הזמן ואת האנרגיות באיתור חברה טובה. אם הריהוט שלכם גדול מדי ואתם מעדיפים להעבירו בשלמותו, ייתכן שתידרש לכם חברה שיכולה להוביל ריהוט באמצעות מנוף. חברה שאין לה שירות כזה, ככל הנראה איננה מקצועית מספיק, בוודאי לא לצורך ההובלה שלכם. חסכו מעצמכם כמה שיותר הפתעות – וקבלו מראש את כל המידע הדרוש לכם.