זה קורה לא פעם במהלך החיים, שאנחנו מוצאים את עצמנו בתהליך של מעבר דירה. זה אפילו לא משנה אם מדובר על מעבר שנובע מהתרחבות המשפחה או משדרוג באיכות החיים אשר מאפשר מעבר לבית גדול יותר. בכל מצב, מעבר דירה הוא מרגש וגדול. אלא שעשויים לקרות מצבים שבהם יש חוסר התאמה בין מועד פינוי הדירה הקיימת לבין מועד הכניסה לדירה החדשה. כאשר מצב כזה מתרחש, עולה הצורך לאחסן את תכולת הדירה עד לקבלת המפתח.

חברות הובלה שונות יכולות להציע ללקוחותיהן, מעבר לשירותי הובלה מקצועיים, גם שירותי אחסנה לטווח הקצר או לטווח הארוך. שירות זה למעשה כולל אחסון של ריהוט וציוד במכולה, שאותה תוכלו לשכור לפרק זמן קצוב, בהתאם למועדי הפינוי והאכלוס שלכם.

אם שירות זה, של אחסון תכולת דירה, הוא שירות אשר רלוונטי עבורכם ויכול לסייע לכם בתקופת הביניים הצפויה לכם, מומלץ שתבדקו מראש, מול חברת ההובלות שלכם, האם היא יכולה להציע לכם שירות זה. במידה וכן, וודאו שישנו ביטוח על המכולה וכן שתבדקו את גובה הכיסוי ותוודאו שהוא תואם את שווי הציוד שאתם מתכוונים לאחסן. בבדיקת פוליסת הביטוח כדאי מאוד לבדוק באילו מקרים היא פועלת – למשל, האם היא כוללת כיסוי גם במקרה של שריפה וגם במקרה של פריצה?

שימו לב ששירות של אחסון תכולת דירה איננו רלוונטי רק לתקופת ביניים, בעודכם מחכים למפתח לדירה החדשה. אנשים רבים עשויים להזדקק לשירות כזה כשהם נוסעים לחו"ל לתקופה ארוכה, לצורך רילוקיישן למשל, ואין להם רצון למכור את הציוד שלהם, אלא לאחסן אותו במקום בטוח. אם אתם נשארים בבית אבל מבצעים שיפוץ מקיף, ייתכן שאתם זקוקים לפינוי הציוד שלכם כדי לאפשר לפועלים לבצע את עבודתם בצורה נוחה ויעילה, מבלי לגרום נזק לחפצים האישיים והיקרים שלכם.

ייתכנו גם מקרים קצת פחות משמחים, כמו פטירה של בן משפחה קרוב. במקרים אלה, כדי שתוכלו לפנות את הדירה ולהציעה למכירה או להשכרה (או למגורים של קרוב משפחה אחר) – אתם בוודאי זקוקים למקום אידאלי ונוח לצורך אחסון, עד למכירת התכולה, או פשוט כדי לשמור על החפצים שנצברו, שלחלקם ערך כספי גבוה ולאחר ערך רגשי משמעותי.

אם כן, לא משנה האם אתם מחכים לדירה החדשה, נוסעים לחו"ל או נפרדים מאדם קרוב, שירות של אחסון תכולת דירה יכול להיות רלוונטי ולכם ובמידה וכן – בדקו עם חברת ההובלות האם היא יכולה לסייע לכם באחסון או במציאת פתרון הולם.