כשאנחנו חושבים על חברת הובלות, אנחנו בדרך כלל מדמיינים משאית גדולה וכמה גברים חסונים עם ציוד שמיועד לסחיבת ריהוט כבד, מקררים ומכונות כביסה. אין ספק ששירותי הובלה הם בהחלט אידאליים למי שעובר לדירה חדשה או מחליף משרד כשברשותו ציוד רב, אבל חברות רבות מציעות גם שירותים נוספים, כך שגם אם יש לכם מעט ציוד להעביר – תוכלו לעשות זאת באופן מקצועי עם שירות של הובלות קטנות.

נניח שהחלטתם לרכוש מקרר מיד שניה דרך מכר או קבוצה בפייסבוק. לחלופין, ייתכן שאתם עוזבים את המעונות ועוברים לדירת שותפים ראשונה בעיר, כשברשותכם מיטה וכמה ארגזים בלבד. ואולי הדודה היקרה החליטה לקנות לעצמה סלון חדש והחליטה לתת לכם במתנה את הסלון הישן שלה. כל אחד מהמצבים האלה הוא קלאסי להזמנת חברה שמציעה שירותי הובלות קטנות. הרי בכל אחד מהמצבים הללו מעורבים פריטים כבדים שיהיה קשה להעביר ברכב פרטי וללא ציוד מתאים.

אם אתם בוחרים באפשרות של הזמנת חברת הובלות מקצועית, חשוב שתבינו שגם אם מדובר בהובלות קטנות – אתם עדיין זכאים לשירות ככל לקוח אחר, גדול ככל שיהיה. אין ספק שהובלה קטנה יותר היא גם זולה יותר, משום שמדובר בזמן עבודה קצר הרבה יותר, אבל אין זה אומר שכדאי לכם להתפשר על חברה שאיננה מקצועית או אמינה מספיק, רק משום שהמחיר שלה מאוד אטרקטיבי.

תהליך העבודה הנכון מבחינתכם צריך להיות זהה לתהליך שתעברו בהמשך הדרך, כשההובלות שלכם יהיו גדולות הרבה יותר. התהליך הזה צריך לכלול סקר שוק קצר המלווה בהמלצות של החברים והמשפחה, ותיאום ציפיות ברור מול חברת ההובלה. בהקשר הזה חשוב שתדגישו בפני החברה מה בדיוק אתם צריכים להעביר, כדי שהמובילים יוכלו להיערך בהתאם מבחינת כלי התחבורה הדרוש, צוות ההובלה המתאים וציוד תומך רלוונטי. למעשה, ייתכן שמה שנראה לכם כהובלה קטנה יתברר כהובלה רגילה שתדרוש משאית וצוות גדול יותר של מובילים – מה שאומר שמחיר העבודה יהיה גבוה יותר.

הקפידו לבצע ספירת מלאי של הציוד שלכם, בדקו היטב איזה ציוד כבד וריהוט יש לכם וספקו לחברה מידע מדויק. כך תוכל החברה להציע לכם את השירות המתאים ביותר וגם לתת לכם מחיר מדויק ככל האפשר. גם אם זה נראה לכם מורכב כרגע, עדיף שתערכו את הבדיקות הללו מראש, ותימנעו ממצב שבו מגיע לביתכם מוביל אחד עם טנדר, ומגלה שיש לכם הרבה יותר ציוד ממה שחשבתם…