בואו פשוט נודה בזה. מעבר דירה זה פרויקט מורכב ומאתגר מאוד, שעשוי להיתפס כמלחיץ. נכון, יש משהו מרגש מאוד במעבר לדירה חדשה, וברוב המקרים השינוי נעשה מסיבות חיוביות ומשמחות כמו דירה ראשונה עם בן או בת הזוג, התרחבות של המשפחה או שדרוג באיכות החיים. אלא שלצד השמחה נכנס גם החשש מהתהליך הזה שנקרא "מעבר דירה", שכן מדובר בפרויקט שתחילתו בערימות של ארגזים וסופו במשאית גדולה וצוות מובילים שמגיעים לפרק, לסחוב ולחבר מחדש.

 טיפים חשובים:

רגע לפני שאתם נלחצים ועוד לפני שאתם מתחילים לארוז את החפצים שלכם, התחילו באיתור חברת הובלות שתסייע לכם בתהליך העברת הדירה. אם אתם מכירים אנשים שעברו דירה לאחרונה, ההמלצה שלהם בוודאי תוכל לעזור לכם, וגם אם לא – באינטרנט תמצאו מגוון המלצות, הן באתרים שונים והן ברשתות החברתיות. פנו אל החברות שנשמעות לכם איכותיות ומקצועיות, בקשו הצעת מחיר מדויקת ושאלו כל שאלה שעולה על רוחכם. אל תהססו, בטח לא כשמדובר ברכוש האישי שלכם, שיש לו משמעות חומרית ורגשית.

כעת, כשחברת ההובלות כבר הוזמנה, אפשר להתחיל לארוז. הצטיידו מראש לא רק בארגזים, אלא גם בטושים עבים ובסלוטייפ חזק כדי שתוכלו לאטום את הקופסאות ולסמן אותן. סימון הארגזים הוא קריטי, משום שהוא יאפשר למובילים לדעת בדיוק לאיזה חדר מיועד כל דבר, מה שיקל עליכם כשתתחילו לפרוק ציוד ולסדר אותו – מאחר וכל דבר כבר יהיה במקום שלו.

כשאתם מתחילים לארוז, התחילו דווקא מהחפצים הפחות שימושיים. הטיפ הזה חשוב עוד יותר כשיש לכם זמן רב עד למעבר הדירה. הרי אם צפויים לכם עוד כמה שבועות בדירה הזו, אין כל סיבה שתצטרכו לנבור בארגזים כדי למצוא מחבת לארוחת הערב או כדי לאתר מגבת למקלחת. חפצים ישנים יותר, או כאלה שאינם בשימוש לעיתים תכופות כמו ספרים או סט החרסינה של סבתא, אתם בהחלט יכולים להתחיל משם, וגם מבגדי העונה שעברה. כל מה שחיוני לכם לצורך החיים בבית, צריך להישאר בחוץ, ואת הציוד הזה תוכלו לארוז ממש בימים האחרונים, כדי שחייכם יושפעו כמה שפחות.

ככל שתתחילו להיערך למעבר הדירה מוקדם יותר, כך יהיה לכם קל יותר. הזמינו חברת הובלות מראש כדי שתהיו רגועים ובטוחים שיש מי שיטפל בכם ברגע האמת, וארזו את החפצים שלכם בצורה מסודרת ומתוכננת על מנת שגם סידור הדירה החדשה יעבור לכם בקלות רבה. והכי חשוב – אל תילחצו. מעבר דירה הוא מרגש, אל תתנו לשום דבר לקלקל לכם את זה.