אנשים אשר עומדים בפני פרויקט גדול של העברת דירה כבר בוודאי יודעים היטב עד כמה מורכבת המלאכה. לצד הטיפול בשינויי הכתובת ובהעברת שירותים שונים מדירה לדירה, צריך להספיק לארוז הכל בצורה מסודרת ונכונה וגם להזמין חברת הובלות מקצועית שתבצע את העבודה ביעילות. אם אתם עומדים בפני מהלך של שינוי במקום המגורים שלכם, ההמלצה הראשונה והעיקרית שלנו היא שתאפשרו לכם זמן רב ככל האפשר כדי שתוכלו לעשות הכל בראש שקט יחסית, ובמינימום לחץ.

ערכו רשימת מלאי

עוד בטרם פנייתכם לחברות הובלות לצורך קבלת הצעת מחיר, מומלץ מאוד לבצע רשימת מלאי מפורטת ומדויקת של הציוד שלכם. ציינו במפורש מוצרי חשמל כבדים (מקרר או מכונת כביסה למשל), ריהוט שיש לפרק טרם ההובלה (כמו ספות או מיטות), כמות ארגזים מוערכת וכיו"ב. רשימת המלאי הזו תעזור לכם מאוד בכמה מובנים. בתור התחלה, חברת ההובלות תדע לתת לכם הצעת מחיר מדויקת הרבה יותר ולחסוך מכם הפתעות ביום המעבר עצמו, כשהצוות יגלה שהוא צריך להוביל גם מקרר ומדיח כביסה שלא היו בתכנון. אל תשכחו שהצוות יגיע אליכם גם עם ציוד מתאים, כך שאם יש צורך בהובלות כבדות או אפילו בשירותי מנוף – היערכות מוקדמת שלכם ושל חברת ההובלות תחסוך לכם זמן יקר מאוד.

היתרון השני של רשימת המלאי הוא בכך שהיא תעזור לכם לטפל באריזת הדירה באופן יעיל ולהיערך לשלב האריזות כמו שצריך. כעת, כשאתם יודעים בדיוק מה עליכם לארוז, הצטיידו בניילון בועות כדי לעטוף בזהירות כלי זכוכית וחרסינה, הקפידו לארוז כל חדר בנפרד כדי שיהיה לכם קל יותר לפרוק את החפצים שלכם בדירתכם החדשה והחליטו מראש מה עובר איתכם ומה תעדיפו לקנות מחדש. החלטות אלה ישפיעו במידה ניכרת גם על חוויית המעבר וגם על עיצוב הדירה החדשה שלכם, כך שכדאי מאוד לקבל אותן בכובד ראש.

לסיום, הנה טיפ קטן שיוכל להקל עליכם עוד יותר, בעיקר לאחר שרשימת המלאי מוכנה ואתם מבינים בדיוק כמה רבה היא מלאכת האריזה. חברות הובלות שונות מציעות גם שירותי אריזה מקצועיים, שיחסכו לכם המון זמן ויאפשרו לכם לטפל בכל המטלות (הרבות) האחרות שמחכות לכם. אין ספק שיש חברות שונות שיציעו לכם מגוון שירותים שיקלו עליכם באופן משמעותי, ואם יש לכם את האפשרות להשתמש בשירותים אלה – אין שום סיבה שלא תעשו את זה, ותורידו מעצמכם עומס ככל האפשר.