אחרי חודשים ארוכים של תכנונים, אריזות, טלפונים והתרוצצויות, היום הגדול תיכף מגיע, מה שאומר שבקרוב מאוד תוכלו להישען לאחור על הספה בדירה החדשה שלכם, ולנוח מכל הטירוף הזה. כדי שתוכלו להגיע אל הרגע הזה בשקט, ישנם כמה דברים חשובים שכדאי לכם לעשות. חמשת הטיפים הללו בהחלט יעזרו לכם לעבור את התהליך בצורה חלקה ככל האפשר.

  1. חפצים יקרים – עליכם.

גיוס שירותיה של חברת הובלות הוא חלק קריטי בתהליך המעבר, אבל בכל זאת מומלץ שתתפסו אחריות על חלק מהחפצים שלכם, בעיקר על היקרים ביותר ועל מוצרי טיפוח והיגיינה שעשויים להתפוצץ בארזים ולהחריב את הפריטים האישיים שלכם. אל תעמיסו יותר מדי על עצמכם, אבל חשוב שתקחו איתכם בכל זאת כמה דברים שחשובים לכם קצת יותר, כדי שתדעו תמיד שהם בסדר.

  1. דאגו למי שדואג לחפצים שלכם.

צוות ההובלה אשר אחראי להעברת הריהוט והארגזים שלכם מדירה לדירה מורכב מבני אדם, למקרה ששכחתם. ככל שתדאגו לרווחתם ותציעו להם נשנושים ושתיה לאורך היום, כך תצרו אצלם תחושה טובה שתעודד אותם לשמור על החפצים שלכם מכל משמר ולתת לכם שירות אדיב יותר. הביטוי "יחס גורר יחס" איננו קלישאה במקרה הזה.

  1. סמנו את הארגזים שלכם מראש.

סימון הארגזים בהתאם לחדרים השונים יקל גם עליכם וגם על צוות ההובלה. המובילים יידעו בדיוק היכן להניח כל ארגז ויחסכו לכם את הסחיבות בשלב מאוחר יותר. בנוסף, לכם יהיה קל יותר לסדר את הפריטים האישיים שלכם בדירה החדשה, כשבכל חדר יהיו בדיוק החפצים הרלוונטיים לו, מבלי שתתרוצצו ותסחבו.

  1. יידעו את כל נותני השירותים שלכם.

על מנת לוודא שתמשיכו ליהנות משירותי טלוויזיה, אינטרנט, טלפון וכיו"ב, חשוב שתעדכנו את ספקי השירות שלכם מראש ובמידת הצורך – תאמו טכנאי למועד נוח ביום המעבר או מיד לאחר מכן. חשוב לזכור שגם הבנק, חברת הביטוח, חברת הסלולר ונותני שירות אחרים צריכים לדעת מה הכתובת העדכנית שלכם, כדי לוודא שתמשיכו ליהנות מכל השירותים הללו גם בדירתכם החדשה.

  1. סגרו חשבונות ישנים

חברות החשמל והמים, העירייה ואפילו חברת הגז – כל אלה צריכים לדעת שעברתם דירה, ומתי בדיוק זה קרה. הנושא הזה הוא חשוב ביותר כדי להימנע מחיובים מיותרים בגין שירותים שלא השתמשתם בהם. עדכנו כל אחד מהגופים הללו על השינוי בכתובת המגורים שלכם והעבירו את החשבון הקיים לשמו של הדייר החדש.