סטודנטים רבים מוצאים עצמם עומדים בפני סיטואציה חדשה ולא מוכרת, שבה הם מתכננים לעזוב את בית ההורים ולצאת לדרך חדשה שבה הם אלה שקובעים את כל החוקים בבית. חלק מהסטודנטים עוברים למעונות האוניברסיטה, אחרים שוכרים דירה בקרבת מקום לבדם או עם שותפים, אבל לכולם מכנה משותף עיקרי – כולם זקוקים להעברת ציוד. זה לא משנה כלל אם הסטודנט יוצא לראשונה מבית ההורים או שהוא עוזב את המעונות ויוצא לדירה ראשונה בעיר, בשני המצבים יש ברשותו ציוד וריהוט שיש לשנע.

נכון, כשמדובר בסטודנטים כמות הציוד שיש להעביר קטנה משמעותית לעומת העברת דירה של זוג או משפחה, בעיקר משום שבשלב זה הסטודנט טרם צבר רכוש וריהוט, ובמקרים רבים אף מדובר בריהוט שנאסף מקרובי משפחה וחברים. ובכל זאת, יש מספיק ציוד להעביר, לרבות ציוד כבד וגדול יותר, ואם אתם מתכננים לעשות את זה בעצמכם, אולי כדאי שתשקלו את הנושא מחדש.

אנשים רבים, בעיקר סטודנטים צעירים שמרגישים שאין להם מספיק חפצים (או כסף) כדי להזמין חברת הובלה במיוחד, נוטים להאמין שעם הרכב של ההורים ושל כמה חברים אפשר לעשות את הכל באופן עצמאי לחלוטין. רגע לפני שתגיעו למועד המעבר, הרשו לנו לחסוך לכם את האכזבה וההפתעה: זה פשוט לא נכון. ספה, מיטה ומכונת כביסה בוודאי לא ייכנסו לרכב פרטי, ואם תחשבו באופן מדויק כמה ארגזים צפויים לעבור, תבינו שיידרשו נסיעות רבות בין היעדים כדי להעמיס את הרכב בארגזים ולחזור שוב לדירה החדשה כדי לפרוק. עד שתסיימו להעביר את הציוד סביר להניח שתהיו מותשים מכדי להתחיל לסדר את הבית.

הבשורה הטובה היא שחברות הובלה רבות מבינות את הצרכים הייחודיים של הסטודנטים בישראל, שמחזיקים בידיהם שלל לא רב, אבל עדיין זקוקים להובלה מקצועית ואמינה. התייעצו עם חברים לספסל הלימודים וסביר להניח שחלקם יידעו להמליץ לכם על חברות שונות שמציעות שירותים של הובלות סטודנטים. פנו אל החברות השונות, קבלו מהן הצעות מחיר ובקשו להבין כיצד תתבצע ההובלה לחפצים שלכם. סביר להניח שזה יהיה הרגע שבו תבינו גם אתם ששירותי הובלה מקצועיים יחסכו לכם זמן, אחד המשאבים היקרים ביותר עבור כל סטודנט.

טכנית, אתם יכולים לטפל בהעברת הדירה שלכם בעצמכם. אין ספק בכך. השאלה היחידה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא האם זה באמת ישתלם לכם. הזמנת שירותי הובלה מקצועיים איננה מותרות, ואין כל סיבה שתוסיפו לעצמכם עומס נוסף ומיותר.