אם אתם נמצאים בתהליך של מעבר דירה בעיר אחרת או באותה עיר בה אתם גרים כעת, או לחלופין מעבירים את תכולת המשרד שלכם ללוקיישן חדש ודאי אתם מתלבטים בבחירת חברת ההובלה שתסייע לכם להעביר את הדברים והחפצים שלכם בדיוק כמו שהייתם רוצים. קיימים היום בשוק בישראל שני סוגים עיקריים של חברות הובלה – חברות הובלה קטנה וחברות רגילות אותן כולנו כבר מכירים. אז בחרנו לספר לכם על ההבדלים השונים כדי שתוכלו לבחור את הסוג הכי מתאים לכם.

קודם כל התכולה

בעוד הובלה רגילה מתאימה להעברת כמות גדולה של דברים כמו למשל תכולה שלמה של דירה – ארונות בגדים, מערכת ישיבה, מיטות, שידות, ארגזים בהם אחסנתם את כל הבגדים, המצעים, המגבות, דברי המטבח, מכשירי החשמל הכבדים והקלים, הובלה קטנה תתאים לכמות קטנה יותר של חפצים. לרוב נהוג להעביר בעזרת הובלה קטנה משהו כמו בין 3-8 פריטים בגדלים משתנים כך שבמידה ורשימת הציוד שלכם דומה לרשימה הבאה, כנראה שזה סוג ההובלה לה אתם זקוקים: מקרר, מכונת כביסה, טלוויזיה, כורסא ו-2 ארגזים גדולים. כמו כן, כל חברה קובעת את הכמות, את הגודל והמשקל איתם היא מסוגלת להתמודד, זאת בהתאם לסוג הרכבים בהם היא מחזיקה.

הובלה קטנה - מחיר קטן, הובלה גדולה, מחיר גדול

מכיון שמדובר בכמות קטנה של דברים אותם יש להעביר, מחיר הובלה קטנה יהיה נמוך משמעותית ממחיר של הובלה רגילה. בעוד הובלה קטנה נהוג לתמחר על פי כמות הפריטים וגודלם, הובלה רגילה תתומחר בהתאם לקריטריונים כמו המרחק בין נקודה א׳ לנקודה ב׳, מספר הארגזים אותם יש לסחוב וכדומה. טרם אתם בוחרים בחברת הובלות, שווה לבדוק את נושא המחיר לעומק ולשאול שאלות כמו האם המחיר כולל ביטוח, האם ניתן להוסיף גם שירות של פירוק והרכבה של רהיטים וכדומה, זאת בכדי שלא תופתעו ברגע האחרון. בנוסף, יש לעדכן את חברת ההובלות בכל הפרטים המתארים את הלוקיישנים השונים כמו למשל במידה והדירה שלכם ממוקמת בסמטה קטנה שלא ניתן להגיע אליה באמצעות רכב מסחרי- נתון כזה עלול להשפיע בצורה ניכרת על המחיר, האם יש מעלית והאם נכנסים במעלית הזו כמה אנשים או שמא מדובר במעלית קטנה בלבד ועוד כל מיני פרטים שיאפשרו לחברת ההובלות אותה אתם בוחרים לבצע את המעבר בצורה היעילה, המקצועית והמהירה ביותר.