כ- 90% מהסטודנטים הישראליים בכל הארץ גרים בזמן לימודי התואר מחוץ לבית ההורים, והרוב הגדול משכיר דירות יחיד או שותפים, סטודנט ממוצע חותם חוזה שכירות לשנה בלבד ועובר שתי דירות עד שלוש בממוצע במהלך לימודי התואר. כדי להכין את כל מה שנחוץ למעבר דירה יעיל, חכם ופשוט בו זמנית יש צורך למלא אחר רשימת מטלות מסודרת ואפקטיבית.

 

במיוחד בשבילכם הכנו את הצ'ק ליסט האולטימטיבי למעבר דירה, ולמציאת חברת הובלות אשר תתאים לכם.

רשימת המטלות

  1. למציאת חברת הובלות, היכנסו לאתר גט מובינג שירותי הובלות מלאו את הפרטים הרלוונטיים וקבלו רשימה של הצעות מחיר ממספר חברות הובלה מומלצות, על פי פרטי ההובלה שלכם.

 

  1. שנו את כתובת הדואר שלכם כשבועיים לפני המעבר. לשם כך חפשו בגוגל את שירות 'עקוב אחרי' של דואר ישראל ובצעו את השינוי בצורה קלה ונוחה.
  2. סיימו את מלאי המזון שלכם. חשבו על התקופה הזו כמו הימים לפני חג הפסח בהם צריך לסיים את כל החמץ. לא נוח להעביר אוכל מדירה לדירה, וגם כשמדובר במוצרים רגישים כמו בשר ומוצרי חלב לא מומלץ להשאיר אותם כמה שעות ללא הקפאה או קירור נאותים. מומלץ גם לצמצם את קניות האוכל לפני המעבר ולא לקנות סטוקים אלא אך ורק את מה שצריך.
  3. את תהליך האריזה כדאי לבצע בצורה יעילה וחכמה. אספו ארגזים בגדלים שונים והתחילו לארוז את כל מה שאין בו שימוש קרוב, עשו כדי להקל על האריזה בהמשך ולחסוך זמן יקר שכולם יודעים שחסר אצל הסטודנטים. כתבו בטוש בולט את תוכן הארגז, וציינו 'שביר' בצבע אחר כדי שתוכלו לדעת מה יש בכל ארגז בלי שתצטרכו לפתוח אותו. כלים שבירים חשוב לעטוף בנייר עיתון, ולרפד את הארגז בניילון בועות, ספוגים או עיתונים מקומטים כדי למנוע את שבירתם.
  4. מומלץ ליצור קשר עם האוניברסיטה ולהודיע להם על השינוי בכתובת כדי שתוכלו לקבל את הדואר אישי שלכם לכתובת החדשה.