מזל טוב! אתם עוברים דירה, וכעת למרות ההתרגשות ישנם כמה פעולות שאתם חייבים לבצע לפני מעבר לדירה החדשה, כולל:  אריזה, ניקיון הדירה, תכנון ועיצוב הדירה החדשה ועוד. אבל כיצד פועלים בצורה יעילה, ואיך מתארגנים על מנת שהמעבר לדירה החדשה יהיה קל ונוח יותר? הכנו לכם כמה עצות מעולות למעבר דיריה חלק ונעים.

 

תכנון סדר הריהוט והחפצים בדירה – לפני שאתם מתחילים לארוז ולארגן את החפצים והריהוט שלכם לקראת המעבר לדירה החדשה, רצוי מאד לגשת שוב לדירה החדשה למדוד את החדרים שבה, ולשרטט שרטוט שבו תכנון של הסדר שבו תרצו להניח את החפצים שלכם.

הכינו סקיצה של הדירה החדשה עם מידות של כל חלל שיש בה, וכתבו על הסקיצה היכן תרצו להניח כל חפץ ורהיט. בכך בזמן המעבר תוכלו לכוון את המובילים להנחת החפצים הריהוט והארגזים שלכם במקומות הנכונים.

מיון והשלכת חפצים מיותרים- בזמן שאתם אורזים את הדירה הישנה לקראת המעבר לדירה החדשה, חשוב לבצע מיון של החפצים שלכם ולהפטר מחפצים שאגרתם והם מיותרים לכם. את החפצים כדאי לארגן בארגזים או שקיות ולתרום אותם לעמותות לנזקקים, מה שיעזור לכם להרגיש כי ביצעתם גם מעשה טוב בזמן מעבר הדירה.

אריזה נכונה – הקפידו לארוז את הדירה בצורה נכונה. הצטיידו בעיתונים או ניילונים עם בועות לאריזה של חפצים שבירים, ובמסקנטייפ עם מתקן שגולל את המסקנטייפ בקלות על הארגזים. בזמן שאתם אורזים נסו לארוז כל חדר המרוכז ולמיין את הפריטים שאתם אורזים לפי: כלי מטבח, בגדים, ספרים, כלי אמבטיה, ועוד. רשמו על כל ארגז מה יש בתוכו ורשמו בגדול 'שביר' על ארגזים שמכילים חפצים שבירים.

חלוקת תפקידים – בצעו חלוקת תפקידים נכונה בין בני המשפחה. דאגו שכל ילד יארוז בצורה טובה את החדר שלו, וחלקו משימות לזמן המעבר. החליטו מי ימתין למובילים בדירה החדשה ומי יהיה עמם בדירה הישנה. בכך תוכלו לשלוט יותר במצב בזמן העברת הדירה.

ניקיון הדירה הישנה וניקוי הדירה החדשה – חשוב לנקות גם את הדירה הישנה וגם את הדירה החדשה. הניקיון עליו להתבצע כמה ימים לפני המעבר כאשר כיום ניתן למצוא חברת פוליש וניקיון שתוכל גם לנקות עבורכם את הדירות וגם לבצע פוליש לרצפות בדירה החדשה, מה שיקנה לרצפות מראה נקי ומבריק וישמור עליהן משריטות וכתמים לאורך זמן.

עיצוב הבית בחכמה – עצבו את הבית בחכמה. נסו לעצב את הבית כך שלא יהיו בו חפצים לא מסודרים, כי תמצאו שלל פתרונות אחסון, תוך שאתם מנסים להשרות אווירה נעימה וחמימה בבית. השתדלו לפרוק את כל הארגזים, ולמצוא מקום לכל חפץ תוך סידור נכון ויעיל של הדירה.

תתחדשו!

כנסו לאתר:

https://www.cleaniks.com/%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%A8%D7%A6%D7%A4%D7%94/