לעבור דירה הוא תהליך אמביוולנטי עבור רבים: מצד אחד, מדובר בהתחלה חדשה, מקום בו תשתקעו ותעצבו בסגנון האישי שלכם לפי הקונספט המבוקש ומצד שני, התהליך של המעבר הוא מורכב ומייגע. הבשורות הטובות הן שאפשר בהחלט לעבור דירה בצורה נכונה וכך לייעל את המעבר ולסיים אותו בהצלחה. כל שצריך זה להיערך מבעוד מועד לאריזה חכמה, לבחור חברת הובלות מנוסה ואמינה ולדאוג לפרוק את החפצים בדרך הנכונה. התוצאה – עוברים בשלום וממשיכים בשגרה בכתובת אחרת.

לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשנע את עצמכם ממקום אחד למשנהו בקלות ובעילות.

אורזים בסדר הנכון
נושא האריזה הוא אתגר ממשי במעבר דירה ורבים נוטים לדחות אותו לרגע האחרון. הבעיה היא שאם דוחים את האריזה, אורזים במהירות ובלחץ ולא אורזים טוב ודברים עשויים להיאבד, להישבר והמשימה עצמה גובה אנרגיות רבות. כמו כן, אם לא מנהלים מראש את האריזה קשה לדעת כמה ארגזים יהיו לכם וכיצד יתמחרו לכם את המעבר. אז מה עושים? מתחילים לארוז לפחות שבועיים לפני ועורכים לוח זמנים לאריזה. כלומר, מתחילים עם החפצים שאינם בשימוש יומיומי וניתן להסתדר בלעדיהם ודוחים את החפצים הקריטיים שיש לשמור בהישג יד, לסוף האריזה. ניתן לעבוד לפי ריקון תכולה תוך מעבר מחדר לחדר, מארון לארון, למיין את הפריטים שממשיכים אתכם הלאה לעומת אלה שנזרקים בשל בלאי או נמסרים לתרומה בשל חוסר שימוש. בדרך זו, לא תגררו אתכם דברים שתצטרכו לפרוק לשווא בדירה החדשה. אפשר כמובן לרתום את כל בני הבית למבצע המעבר לצורך סידור וארגון. חשבו גם על אריזה בטיחותית – ריפוד אטום לחפצים שבירים במיוחד ועל סידור נכון של החפצים בתוך הארגז כך שתוכלו לנצל את שטח הארגז בצורה המקסימלית.

חברת הובלות מוצלחת עושה הבדל גדול
אסור להתפשר על חברת הובלות, כיוון שהמובילים הם אלה שבסופו של דבר אחראים על ההובלה. חשוב לבחור חברת הובלות מנוסה ומומלצת, אפשר מהסביבה הגיאוגרפית שלכם או מהאזור אליו אתם עוברים. כך למשל, אם אתם עוברים מאזור רחובות או לסביבת העיר, בוודאי תחפשו הובלות ברחובות. חשוב לבצע שיחת תיאום ציפיות עם נציג חברת ההובלות מראש על מנת לשריין תאריך, לקבל הצעת מחיר, להבין כיצד מחושב התעריף הסופי וכמה מייקרים את המעבר פריטים שונים או צורך במנוף, יש להתייחס לאלמנטים שישפיעו על העלות הכוללת כמו אי הימצאותה של מעלית בבניין או תוספת של מכשירי חשמל ורהיטים כבדים במיוחד. לרוב אפשר לבקש מחברת ההובלה שישלחו גם ארגזים כך שלא תצטרכו לדאוג לגבי פתרונות אריזה ויש חברות שמספקות גם שירותי הרכבה יחד עם ההובלה ויכולות בהחלט להקל עליכם במעבר.

מנצחים על ההתנהלות ביום המעבר
יום המעבר הוא מבחן התוצאה. כלומר – לרגע הזה חיכיתם וזה הזמן להיות ערניים ולקחת אחריות. הכוונה היא לקבוע את המעבר לשעה סבירה, רצוי כזו שתספיקו לעבור בשעות הבוקר או היום ולא בחשיכה, כדאי להכין מראש את השכנים בשתי הכתובות שיהיו כמה שעות של רעש ועם זאת, לנסות להקל על פעולת המובילים. למשל, למצוא מראש מקום לעצירה וחנייה, להשאיר עבורם דלתות פתוחות, לוודא שמישהו מטעמכם נמצא הן במקום ממנו עוברים והן במקום אליו עוברים. בדרך זו, תכוונו אותם לחפצים שיש לארוז ולהוביל וגם למקום בו אתם מעוניינים שיניחו את החפצים ואף תוכלו להתחיל בפירוק תוך כדי המעבר ולא לחכות לסיומו, לשעות החשיכה, שתהיו כבר עייפים מכדי לפרוק.

ברגע שיש על מי לסמוך – חברת הובלה מומלצת ואתם מכווני מטרה ומנהלים נכון את המעבר – קל יותר לעבור דירה ולהתחיל ברגל ימין במקום החדש.