בעשור האחרון יותר ויותר אנשים עוברים לגור בחו"ל מסיבות שונות. כאן נעסוק בכל מה שחשוב לדעת של שילוח בינלאומי לצורך מעבר דירה לחו"ל.

סיבות לרילוקיישן

כאמור, ישנן סיבות שונות לביצוע רילוקיישן. לעתים מדובר על שליחות מטעם העבודה לשנים ספורות ולעתים מדובר על מעבר קבוע מטעמי תעסוקתיים. כמו כן ישנם אנשים, שרוצים לנסות את מזלם מעבר לים הן מבחינה תעסוקתית והן לשיפור איכות ורמת החיים. המשותף לכל המקרים הוא, שבכולם צריך לבצע העברה של תכולת הבית אל מדינת היעד ולהתכונן לכך היטב כדי להקל על התהליך.

הייחודיות

שילוחים בינלאומיים הם עניין שבשגרה והם נעשים למטרות שונות, כשלכל אחת מהן יש את הייחודיות שלה.  הייחודיות של שילוח בינלאומי לקראת מעבר דירה לחו"ל היא, שהוא מתקיים באופן חד פעמי ולא באופן שוטף ובנוסף, הכבודה הנשלחת מכילה את כל החפצים האישיים של האדם או של כל המשפחה.

המשמעות

המשמעות של הייחודיות של שילוח זה היא, שמהירות ויעילות המשלוח צריכות להיות גבוהות במיוחד. הסיבה לכך היא, שבזמן המשלוח עצמו השולח נותר ללא חפציו האישיים החל מרהיטים ומכשירי חשמל, דרך כלי אוכל בסיסיים ועד לבגדים, נעליים וכך הלאה. היות שאדם לא יכול להתנהל באופן סביר ללא חפצים אלו ודומיהם, חשוב לדאוג לכך, שהמשלוח יגיע במהירות האפשרית אל ייעדו הסופי – מקום המגורים החדש.

הפתרון לבעיית הזמן

משך הזמן של שילוח בינלאומי לא נמצא בשליטתנו. אבל בהחלט יש לנו את האפשרות לבחור את הדרך היעילה והמהירה ביותר לבצע אותו! ישנן שתי אפשרויות לביצוע הובלה בינלאומית: דרך הים או דרך האוויר. ההובלה האווירית היא מהירה באופן משמעותי בהשוואה להובלה הימית ולכן, כל עוד זה מתאפשר,  מומלץ להשתמש בדרך זו, למרות שהעלויות שלה גבוהות יותר.

ליהנות משני העולמות

לעתים, ובעיקר במקרים של הובלה בינלאומית לצורך מעבר דירה לחו"ל ישנה אפשרות ולעתים אף צורך, לפצל את המשלוח. כלומר, שחלק מהכבודה יישלח דרך האוויר וחלק אחר יישלח דרך הים. לדוגמה, אם המשלוח צריך להתקיים במהירות האפשרית, אבל את חלקו לא ניתן לשלוח באמצעות הובלה אווירית אלא רק בהובלה ימית. סיבה נוספת לפיצול היא, שמצד אחד אנו רוצים לקבל את החפצים שלנו במהירות האפשרית, היות שהם נחוצים לשימוש יום יומי ומן הצד השני – להוזיל את העלויות של המשלוח.

לא לשכוח!

כאשר מבצעים שילוח בינלאומי, ללא קשר למטרתו, חשוב לבטח את הכבודה בביטוח המתאים ולדאוג לאריזה נכונה. כדי להיות בטוחים שהמשלוח יתקיים כמתוכנן ובאופן תקין מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת שילוח בינלאומי, שתוכל ללוות את תהליך השילוח לאורך כל הדרך, לתת מענה לשאלות שלכם ואף לספק לכם שירותים נוספים כדוגמת שירותי אריזה, סוכני ביטוח ועוד.